Krew pępowinowa – inwestycja w przyszłość

Ciąża, zwłaszcza pierwsza, dla młodej kobiety jest ogromnym przeżyciem. Przez dziewięć miesięcy przygotowuje się do niezwykle ważnego wydarzenia w jej życiu, jakim jest poród i przyjście na świat nowego człowieka.

Warto te miesiące wykorzystać na dobrą organizację samego porodu, połogu oraz życia młodej rodziny przez pierwsze miesięcy. Młoda matka może wcześniej skompletować wyprawkę niemowlęcą i wyposażenie pokoju dziecięcego. Kupuje więc ubranka, pieluchy, łóżeczko, wózek, wanienkę, przewijak i mnóstwo drobiazgów, które znacznie ułatwią jej funkcjonowanie zaraz po porodzie i powrocie do domu ze szpitala. Może też wcześniej umówić się z najbliższymi w sprawie przygotowywania posiłków dla całej rodziny i jeśli ma taką możliwość przygotować mrożonki, które później będzie się tylko odmrażać. Część rodzin rozważa ofertę kateringu, który odciąża młoda matkę.

Wśród ważnych spraw, o których warto pomyśleć zawczasu jest podjęcie decyzji dotyczącej zdeponowania krwi pępowinowej. Krew pępowinowa , która przechowuje bank krwi pępowinowej może stać się jedynym lekarstwem w razie zachorowania na raka, jest ona bowiem źródłem zdrowych i pełnowartościowych krwinek. Coraz częściej młodzi ludzie decydują się na to rozwiązanie, wiedząc, ze kiedyś może ono uratować życie ich dziecku. Nie jest to jednak łatwa decyzja, gdyż wiąże się z kosztami. Nie każda młodą rodzinę stać na taki wydatek. Warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw i w miarę możliwości sfinansować przechowywanie krwi w banku krwi pępowinowej.