Architektoniczny recykling

recyclingWystrój mieszkania odzwierciedla charakter jego mieszkańców i zmienia się tak jak oni. Po latach mamy czasem ochotę zmienić coś, by poczuć się we własnych czterech kątach jeszcze lepiej, jednak rzadko decydujemy się na poważne zmiany. Czy warto? Na pewno tak! Zwłaszcza, że takie zmiany nie zawsze muszą być bardzo kosztowne. W jaki sposób niewielkim kosztem sprawić, że nasze gniazdko nabierze całkiem nowego wyrazu?

Obecnie bardzo modny staje się architektoniczny recykling. I choć kojarzyć się to może z zawaleniem przestrzeni śmieciami, mistrzowie takiego recyklingu udowadniają, że nie koniecznie! Wystarczy więc pomalować ściany na odważne kolory – ale tylko te, które na prawdę lubimy! Ciepły pomarańcz zawsze sprawdza się w korytarzach – jednak nie musimy malować wszystkich ścian – wystarczy jedna. W pokojach możemy zastosować inne barwy, nieco mniej intensywne. Nasze mieszkanie od razu wyglądać będzie inaczej!

Jednak powracając do kwestii recyklingu – bardzo wiele elementów wystroju możemy stworzyć samu. Na przykład takie ramki drewniane [www.nielsen.com.pl] z powodzeniem stworzymy z listewek, które zalegają nam na strychu lub w piwnicy. Możemy również ozdobić je krążkami drewnianymi, które kupimy na przykład w tartaku. Tak oryginalna rama może zawisnąć na naszych ścianach. Co więcej – możemy pokusić się o stworzenie własnego, nowoczesnego obrazu. Zaangażujmy w to dzieci! Przyda się każda śruba! możemy wykorzystać do tego również makaron o różnych kształtach.

Obecnie recycling architektoniczny staje się coraz bardziej zaawansowany – budowane są całe domy stworzone z materiałów całkowicie biodegradowalnych, które mogą służyć ludziom przez kilka lat. Oczywiście to dość eksperymentalne projekty, ale być może bardzo wiele z tych rozwiązań już niedługo wdrożyć będziemy mogli we własnym domu!