Dopieść swoją skórę – kosmetyki konopne

Konopie to wyjątkowa roślina. Zawiera w sobie wiele drogocennych substancji, które odpowiednio wykorzystane zbawiennie wpływają na naszą skórę i cały organizm. Ponadto mają także wiele innych zastosowań. W przeszłości wykorzystywano je do produkcji papieru, a nawet różnego rodzaju ubrań. Prostota uprawy i niezwykła trwałość sprawiają, że dziś konopie wracają do łask.


Warto wspomnieć, że mamy tutaj na myśli konopie siewne. Jest to ta odmiana rośliny, która nie zawiera substancji o działaniu narkotycznym, może być więc spokojnie wykorzystywana w formie naparów ziołowych czy w pielęgnacji. W drogeriach czy sklepach internetowych popularność zdobywają kosmetyki konopne , które są idealne dla każdego, niezależnie od rodzaju skóry czy alergii. Dlaczego? Zawierają bowiem wiele niezbędnych nasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu odbudowują warstwę lipidową skóry. Ponadto wygładzają ją i natłuszczają. Przyspieszają także proces gojenia, np. przy skórze trądzikowej.

Konopie zawierają w sobie duże ilości witaminy A i E, znanych ze swoich właściwości odmładzających, a także tych z grupy B. Natomiast obecność witaminy K i cynku powoduje, że skóra szybciej się regeneruje, mniej widoczne stają się również pajączki. Producenci łączą prozdrowotne właściwości konopi z innymi roślinami i ekstraktami, tworząc naturalne kosmetyki. Wystarczy zajrzeć na stronę drogerii internetowej, by zobaczyć, że z tą rośliną dostępne są pasty do zębów, kremy, olejki czy mydła. Co ciekawe, wymyślono również perfumy z dodatkiem nuty konopi. Ich zapach jest specyficzny i nadaje osobie, która je stosuje nieco tajemniczy charakter. Choć ich cena jest trochę wyższa od przeciętnych kosmetyków znajdujących się na półkach, to warto z nich skorzystać. Konopie bowiem bardzo pozytywnie oddziałują na organizm człowieka, pomagają walczyć z łuszczycą, trądzikiem czy innymi problemami skórnymi.