Jak oprawić obraz?

Decydując się na wyposażenie mieszkania, każdy kompletuje wiele elementów. Są one bardzo zróżnicowane, tak jak różnorodne są gusta ludzi. Niektórzy stawiają na całkowity minimalizm w wystroju wnętrza, stawiają jak najmniej mebli, niewiele elementów ozdobnych, preferują duże przestrzenie i nadawanie charakteru pomieszczeniom poprzez inne elementy, takie jak np. faktura ściany, czy zastosowane kolory.

Inni wręcz przeciwnie. Preferują bogato wyposażone mieszkania, gdzie jest sporo różnorodnego sprzętu, a do tego nie brak w nich wielu ozdobnych elementów. Te upodobania mają swoje konsekwencje. Chcąc bowiem zastosować w mieszkaniu elementy ozdobne takie jak na przykład obrazy, musimy je także dostosować do wyglądu całości. Aby nie popełnić błędu, warto udać się do specjalnego punktu, gdzie można oprawić każdy obraz wg. naszego uznania.

Oprawa obrazów nie jest bardzo trudną sztuką, ale wymaga doświadczenia. Osoby tym się zajmujące będą potrafiły z łatwością doradzić, czy w naszym wypadku lepiej zastosować ramki drewniane, czy metalowe, lub nawet passe partout. Czy lepiej będzie jak rama obrazu będzie gruba, czy cienka. Albo czy winna być prosta i minimalistyczna, czy wręcz odwrotnie, duża i rzucająca się każdemu w oczy.