Nowocześnie czy klasycznie?

dekoracja wnętrzTemat wystroju wnętrz poruszaliśmy już niejednokrotnie, na przykład w artykule Designerzy i wyposażenie wnętrz, jest to jednakże klasyczny wystrój wnętrz kwestia bardzo ciekawa, o której można pisać praktycznie bez przerwy.

Dzisiaj chcielibyśmy napisać nieco o klasycznym i nowoczesnym designie. Jak wiadomo zarówno jeden, jak i drugi maja swoich zwolenników. Osoby, które lubują się w klasycznych wnętrzach, które nawiązują swoją stylistyką do stylu angielskiego czy francuskiego bardzo często centralnym elementem salonu, pomieszczenia które jest niezwykle ważne w każdym domu, czynią kominki stylowe, np. od Stoneo. Dominują tutaj kamienie naturalne i elementy dekoracyjne nawiązujące do dawnych arystokratycznych salonów czy nawet antyku.

A jak to wygląda u amatorów nowoczesnego designu? Wnętrza takie charakteryzują się pewną surowością i prostotą wystroju, jednakże posiadają mocne nowoczesny wystrój wnętrz elementy dekoracyjne. Najlepszym przykładem mogą być zdjęcia na szkle (polecam te od Axitech), które pełnia rolę obrazów. Są one również o tyle ciekawym rozwiązaniem, że pozwalają na pewne „sztuczki”, które w bardzo prosty sposób urozmaicą otoczenia. Można na przykład zamontować podświetlenie ledowe, które pozwala na dodanie obrazowi głębi. Dzięki temu oprócz walorów estetycznych otrzymujemy również dodatkowe źródło światła.

Kwestia wyboru stylu dekorowania mieszkania jest sprawa indywidualną i zależy od osobistych upodobań każdego z nas, a każdy ze stylów ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie podlega jednak dyskusji, że każde wnętrze powinno być dokładnie przemyślane i zaplanowane tak, aby było maksymalnie funkcjonalne i spełniało oczekiwania jego użytkowników.