Obrazy na szkle – jak je wykorzystać?

Większość ludzi przestała się już zachwycać klasycznymi obrazami, umieszczanymi zwykle w drewnianych, srebrnych lub pozłacanych ramach. Dobrze prezentowały się one wyłącznie w dawnych czasach, podczas gdy dziś kojarzą się z czymś staroświeckim i nieaktualnym. Ozdoby ścienne zmieniły swoje oblicze i dziś są znacznie bardziej nowoczesne, dzięki czemu doskonale wpisują się we współczesne trendy architektoniczne. Do tej grupy należą obrazy na szkle. A jak je wykorzystać, aby zaakcentować jeszcze bardziej ich piękno i niesamowity design?

Jeśli obraz na szkle ma się wyróżniać, musi mieć odpowiedni rozmiar. Niewielkie grafiki zginą na tle dużych pomieszczeń i jedynie zaśmiecą wolną przestrzeń, nie tworząc praktycznie żadnego efektu wizualnego. Decydując się na zakup takiej ozdoby, trzeba pamiętać o tym, że po prostu nie może być ona mała. Większy obraz o wielkości przypominającej cały stół stanie się podstawą całej aranżacji. Można stworzyć z niego główny punkt całego projektu konkretnego pomieszczenia. Wystarczy umieścić go na najbardziej widocznej ścianie, znajdującej się np. naprzeciwko drzwi wewnętrznych. Obrazy na szkle czasem też występują w kilku częściach. Jedna grafika przedstawiona jest na paru elementach, które można umieścić tuż obok siebie w dowolnych odstępach. Niesymetryczny i niebanalny dodatek najlepiej skomponuje się z prostymi meblami o geometrycznych kształtach. Przełamie ich monotonny wygląd, wprowadzając do pomieszczenia element zaskoczenia. Obrazy na szkle warto też dodatkowo podświetlić. Umieszczając nad nimi niewielkie punkty diodowe, zwraca się na nie jeszcze większą uwagę. Taki obraz będzie doskonale widoczny nawet po zmroku.

Istnieje jeszcze wiele innych zastosowań dla obrazów utworzonych na szklanych powierzchniach. Po ich zakupie można dowolnie z nimi kombinować, testując je w różnych pomieszczeniach i sprawdzając, jak łączą się one z odmiennymi stylistykami. Nawet pojedynczy obraz na szkle jest w stanie w stu procentach zmienić dotychczasowy wygląd pokoju.