Odpowiednie wyposażenie sypialni

sypialniaSypialnia jest wyjątkowym pokojem. To miejsce przeznaczone tylko dla nas i dla najbliższej nam osoby. To najbardziej intymne pomieszczenie w całym domu powinno być odpowiednio urządzone, by dobrze spełniać swoją rolę. A jaka jest rola sypialni? Oczywiście odpoczynek, przyjemność i relaks. Co ma wspólnego aranżacja wnętrz z naszym zdrowiem? Jak mówią sami lekarze – te dwie kwestie mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. By nie mieć problemów ze snem, koncentracją oraz stresem, warto trzymać się kilku zasad dotyczących sypialni właśnie. Pokój ten przeznaczony być powinien tylko i wyłącznie do snu i relaksu. Według psychologów i lekarzy zajmujących się osobami chorymi na bezsenność, w sypialni raczej nie powinniśmy spędzać czasu w ciągu dnia. Oznacza to również, że nie jest to dobre miejsce do oglądania telewizji i czytania – a przecież tak bardzo lubimy łączyć ze sobą te rzeczy.

Centralnym i najważniejszym punktem sypialni jest oczywiście łóżko. Powinno być na tyle przestronne, żebyśmy mogli swobodnie zmieniać pozycję w trakcie snu, jednak nie zbyt duże. Najlepiej wykonać te meble na wymiar Wieliczka, gdyż wymiary łóżek w sklepach są zazwyczaj standardowe, a wcale nie muszą idealnie pasować do naszej sypialni. Najważniejsze są oczywiście materace na jakich śpimy. Nawet najlepsze środki nasenne nie pomogą nam jeśli nasz materac jest niedopasowany. Dziś w sklepach meblowych możemy znaleźć wielką ilość tych ważnych elementów wyposażenia domu. Najlepiej wybrać te droższe, wykonane z naturalnych materiałów, które nie będą ani zbyt miękkie, ani za twarde. Dobry materac to gwarancja dobrego snu.

Drugą, ważną sprawą w naszej sypialni jest oświetlenie. Nasz organizm jest tak skonstruowany, że mamy duże problemy z zaśnięciem przy świetle. Nawet mimo zamkniętych oczu wiemy podświadomie, że w pokoju w którym śpimy włączone jest jakieś źródło światła. To z kolei wpływa hamująco na wydzielanie melatoniny – substancji umożliwiającej nam zaśnięcie. Dlatego też wybierzmy do sypialni zarówno lampy wiszące dające jasne światło – co przyda nam się w codziennych czynnościach, jak również lampy nowoczesne o przyciemnionym, ciepłym świetle i zmiennej regulacji jego natężenia. By nasz sen był zdrowy i niczym nieprzerwany zmieńmy także lampy łazienkowe na te, które będą dawały tylko niewielkie światło – gdy wejdziemy do tego pomieszczenia w nicy nie będziemy nieprzyjemnie rozbudzeni i rozdrażnieni jasnym światłem – idealnie nadadzą się do tego delikatne oczka sufitowe, które dyskretnie oświetlą nam drogę.

Źródło: opaandcompany.com/kategoria-produktu/marki/hubsch/