Urządzamy wygodną kawalerkę!

nieruchomościPierwsze własne mieszkanie, które możemy urządzić po raz pierwszy po swojemu daje zawsze bardzo wiele satysfakcji i szczęścia. Bardzo często jednak jesteśmy po prostu ograniczeni przestrzennie – małe mieszkania, a najczęściej kawalerki, muszą być bardzo kompaktowe. Jeden pokój naszego M pełni funkcję pokoju dziennego, sypialni i przedpokoju. Niestety trudno jest połączyć te wszystkie funkcje na kilku metrach kwadratowych. Jak więc urządzić kawalerkę by mogła nam służyć, być funkcjonalna i wygodna?

To zadanie dla specjalistów. Bardzo ważny i wręcz kluczowy jest wybór odpowiednich mebli. Bardzo częstym błędem jaki popełniamy kupując meble to niezbyt dokładne przemyślenie tej decyzji i nie dopasowanie ich do metrażu. W sklepie sprzęty wydają się mniejsze i zgrabniejsze – gdy znajdą się u nas w domu urastają kilkukrotnie. Dlatego też warto zamówić meble na wymiar Wieliczka. Specjalnie wykonane i dopasowane do naszego małego pomieszczenia będą idealnym elementem, który będzie dobrze pełnił swoja funkcję nie zagracając nam pokoju – jedynej przestrzeni do funkcjonowania. Wdzięcznym materiałem są tu wszelkie meble z drewna, które łatwo można dopasować do danej przestrzeni. Jeśli marzy nam się duże łóżko, ale zastawiłoby nam pół pokoju możemy zakupić szafę z chowanym łóżkiem! Materace do niej dopasowane z pewnością będą wygodniejsze niż rozkładane łóżka czy tapczany. Jeśli Szukasz mieszkania – zapraszamy do portalu TanieMieszkania.pl.

Dużą rolę w postrzeganiu przestrzeni będzie miało światło. Lampy nowoczesne jakie możemy dostać w sklepach są niezwykle lekkie i cienkie – maja ciekawe wzornictwo i pełnią kilka funkcji na raz. Możemy użyć ich zarówno jako lampy wiszące by potem postawić koło łóżka jako nocna lampkę. Ciekawe możliwości dają również lampy ledowe, które dają jasne światło dopasowując się niemal do każdego elementu przestrzeni. Listwy ledowe podświetlą półki i dekoracje, dając wrażenie większej głębi. Lampy łazienkowe natomiast mają różną regulację, dlatego nawet świecąc światło w maleńkiej łazience, umieszczonej w jednym pokoju kawalerki nie obudzimy nikogo a światło nie będzie przeszkadzać.

Urządzanie kawalerki wymaga bardzo dużej pomysłowości i kreatywności. Jednak nie wystarcza specjalne, bardzo pakowne meble, jeśli zabraknie nam zorganizowania. W kawalerkach najłatwiej i najszybciej o bałagan i rozgardiasz – a dodatkowe rzeczy leżące w aneksie kuchennym nikogo nie wprawiają w dobry nastrój!