Zalety odkurzacza centralnego

odkurzacz centralnyOdkurzacz jest urządzeniem służącym do czyszczenia powierzchni przedmiotów z kurzu a także do zbierania rozlanych płynów. Zasada działania odkurzacza polega na zasysaniu powietrza razem z zanieczyszczeniami. Ze względu na mobilność wyróżniamy odkurzacze: centralne (części mechaniczne odkurzacza umieszcza się w pomieszczeniu technicznym natomiast do poszczególnych pomieszczeń prowadzi się tylko rury. Aby sprzątać podłącza się giętką rurę do przyłącza w ścianie), jezdne (używane są do sprzątania ulic, hal), stojące (bardzo duże ; podczas odkurzania nie przemieszcza się odkurzacza), ciągnione (najczęściej spotykane są na kółkach, sprząta się za pomocą sztywnej rury, którą się za sobą ciągnie), suwane (małych rozmiarów, umieszczony na długim trzonku, kurz zbiera się do podłużnego worka), przenośne (akumulatorowe bądź bateryjne; służy do sprzątania wnętrza samochodu, mebli).

Odkurzacz centralny charakteryzuje się dużą siłą ssania i cichą pracą (końcówki ssące zaprojektowane są w ten sposób by generowały najmniejszy hałas. W trakcie sprzątanie można słuchać muzyki, oglądać telewizję, rozmawiać przez telefon ). Ma dużą większą wydajność niż odkurzacz tradycyjny. Nie zużywa dużo energii, nie wydmuchuje do pomieszczenia mikroorganizmów i alergenów lecz je usuwa z pomieszczeń. Dzięki temu nie pozostawia przykrego zapachu w czasie odkurzania. Wymaga jednak większej konserwacji oraz początkowej inwestycji. Okaże się jednak, że to najtańsza instalacja w domu.

Odkurzacze centralne (Poznań Variovac) sprawiają że sprzątanie staje się czystą przyjemnością. Meble oraz ściany nie zostaną poobijane. Osoba sprzątająca nie potknie się o żaden przewód elektryczny jak ma to miejsce podczas sprzątania tradycyjnym odkurzaczem. Nie wymaga również dużego wysiłku fizycznego ponieważ posługujemy się jedynie lekkim i wygodnym wężem ssącym.